Ruszyła liga !
            We wtorek (13.10) w naszym gimnazjum odbył się pierwszy etap Bialskiej Ligi Polonistycznej.  Już po raz drugi jesteśmy organizatorami tego konkursu, w którym uczestniczą uczniowie klas IV-VI z prawie wszystkich szkół podstawowych naszego miasta. Spośród ogólnej liczby 84 "zawodników" najliczniejsza grupa  - podobnie jak w poprzednim roku - reprezentowała Szkołę Podstawową nr 9. Wszyscy uczniowie pisali test sprawdzający znajomość mitologii greckiej, a także musieli wykazać się wiedzą dotyczącą różnych zagadnień gramatycznych związanych z rzeczownikami i czasownikami. Kolejne cztery etapy będą wymagały od uczestników ligi wiadomości i umiejętności z zakresu innych części mowy, a także świetnej orientacji w lekturach. Z całą pewnością jest to konkurs dla najlepszych ! Za wszystkich trzymamy kciuki i już teraz zapraszamy na kolejny etap, który odbędzie się 17 listopada.                              B.B       GALERIA

Copyright © 2019 gimnazjum.platerka.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.