Czwarty etap  Bialskiej Ligi Polonistycznej

Zapraszamy wszystkich uczestników ligi na jej czwarty i zarazem ostatni etap, który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 16.00. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – klasy czwarte  będą prezentować swoje opowiadania w sali 113, natomiast klasy piąte i szóste w sali 105. Prosimy o wchodzenie według list, które zostaną umieszczone także na drzwiach sal. Z doświadczenia poprzednich lat wiemy, że ten etap przebiega bardzo szybko, więc prosimy wszystkich uczestników o przybycie na godzinę szesnastą, nawet jeśli ktoś jest na końcu listy.

Tematy wypowiedzi ustnych na czwarty etap ligi

Każdy uczestnik wybiera jeden temat spośród podanych i przygotowuje opowieść, którą potem – 24 kwietnia - prezentuje komisji:

1. Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść
  2. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie
  3. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie
  4. Kłamstwo ma krótkie nogi
  5. Nie wszystko złoto, co się świeci

Czas wystąpienia nie powinien przekroczyć 5 minut. Mogą to być opowiadania realistyczne lub fantastyczne, poważne lub zabawne... Ale muszą być poprawne językowo, ciekawe i wygłaszane z pamięci.

Uczniowie zostaną podzieleni na dwie grupy : klasa czwarta i oddzielnie klasa piąta z szóstą. Listy, według których dzieci będą proszone do sal,  zostaną opublikowane na naszej stronie 22 kwietnia. Początek o godz. 16.00. Spotykamy się w holu części licealnej – tam, gdzie odbywały się poprzednie etapy. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

B.Beczek

Test z III etapu: