Tematy wypowiedzi ustnych na czwarty etap ligi

Każdy uczestnik wybiera jeden temat spośród podanych i przygotowuje opowieść, którą potem – 24 kwietnia - prezentuje komisji:

1. Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść
  2. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie
  3. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie
  4. Kłamstwo ma krótkie nogi
  5. Nie wszystko złoto, co się świeci

Czas wystąpienia nie powinien przekroczyć 5 minut. Mogą to być opowiadania realistyczne lub fantastyczne, poważne lub zabawne... Ale muszą być poprawne językowo, ciekawe i wygłaszane z pamięci.

Uczniowie zostaną podzieleni na dwie grupy : klasa czwarta i oddzielnie klasa piąta z szóstą. Listy, według których dzieci będą proszone do sal,  zostaną opublikowane na naszej stronie 22 kwietnia. Początek o godz. 16.00. Spotykamy się w holu części licealnej – tam, gdzie odbywały się poprzednie etapy. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

B.Beczek

Test z III etapu:

Klasa IV

Klasa V i VI

Nowe listy uczniów do poszczególnych sal

Listy zostały stworzone na podstawie obecności dzieci na poprzednich dwóch etapach, ale jeśli nastąpiła pomyłka i okaże się, że dziecka nie ma na żadnej liście, a deklaruje udział w trzecim etapie, to bardzo proszę o kontakt ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub zgłoszenie się do mnie we wtorek bezpośrednio przed rozpoczęciem ligi ( „pilnuję” w sali 115 ). Serdecznie zapraszamy na kolejny etap już we wtorek 20 marca – sprawdzamy umiejętności z zakresu składni zdania pojedynczego i złożonego !

Beata Beczek

Czytaj więcej...

KLASYFIKACJA OGÓLNA PO II ETAPIE

II ETAP BIALSKIEJ LIGI POLONISTYCZNEJ

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników i zapraszamy do udziału w trzecim etapie, który odbędzie się 20 marca ( będzie sprawdzał wiadomości i umiejętności z zakresu składni zdania pojedynczego oraz złożonego ). W związku z nieobecnością niektórych uczniów na kolejnych dwóch etapach uznaję, że zrezygnowali z uczestnictwa w lidze. Ponieważ dzięki temu zmniejsza się liczba uczestników, nastąpią zmiany w przyporządkowaniu osób piszących do poszczególnych sal ( listy zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej 17 marca ).

Beata Beczek

Test klas IV - SPRAWDŹ