foto1

1

foto1

2

foto1

3

foto1

4

foto1

5Nasza szkoła

.

.

Bialska Liga Polonistyczna

..

Sprawdź

Plan Lekcji 2018/2019

.

Sprawdź

Zastępstwa

sprawdź

Pierwsze klasy już potrafią udzielić I pomocy !    

22 marca 2013 r. w hali sportowej "Plater" odbyły się "Warsztaty I pomocy przedmedycznej". W zajęciach prowadzonych przez studentów Wydziału Ratownictwa PSW w Białej Podlaskiej (Koło Naukowe "Erka"), uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 3 w Białej Podlaskiej. GALERIA

Celem nadrzędnym  warsztatów  było zapoznanie młodzieży z zasadami udzielania I pomocy w nagłych wypadkach.  Po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji dotyczącej różnych zagrożeń i urazów, młodzież została podzielona na 5 zespołów, które następnie studenci przeszkolili w zakresie  takich umiejętności jak: resuscytacja krążeniowo-oddechowa człowieka dorosłego i dziecka z zastosowaniem defibrylatora AED, układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, usuwanie ciała obcego z dróg oddechowych (rękoczyn Heimlicha) oraz  I pomoc przy urazach kręgosłupa, głowy i kończyn.                                                                                                                       Warsztaty I pomocy zorganizowane w Gimnazjum "Plater"  są formą realizacji Programu Wychowawczego Szkoły w zakresie kształtowania właściwych postaw i umiejętności młodzieży, niezbędnych w sytuacjacji  zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia.   

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 gimnazjum.platerka.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.