Niezwykła lekcja historii w ZSO nr 3
22 stycznia hala sportowa ZSO nr 3 stała się miejscem uroczystości będącej jednym z elementów miejskich obchodów 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
 O godz. 16.00 pani dyrektor Małgorzata Kaczmarczyk , serdecznie witając wszystkich gości, rozpoczęła wieczornicę poświęconą patronowi SP nr 1 - księdzu Stanisławowi Brzósce, naczelnemu kapelanowi oddziałów powstańczych, straconemu 23 maja 1865 r. na rynku w Sokołowie Podlaskim. Sylwetka tego wspaniałego bohatera została ukazana na tle tragicznych losów Polski pod zaborami, a wszystko to zostało zaprezentowane w bardzo efektownej formie słowno-muzycznego spektaklu wzbogaconego prezentacjami multimedialnymi ( autorstwa mgr I. Kulpy ). Jak podkreślali wszyscy goście -  to była przejmująca lekcja historii, a zarazem lekcja patriotyzmu.    Galeria
               Uczniowie trzech szkół tworzących ZSO nr 3, pracując pod kierunkiem mgr Elżbiety Szulak, stworzyli niezwykłe dzieło. Zachwycali swoją wspaniałą recytacją uczniowie szkoły podstawowej, wzruszał pieśniami patriotycznymi i piosenkami powstańczymi chór prowadzony przez mgr M. Kozakiewicz, a spektakl autorstwa pana J.Daniluka "Kuszenie " rzecz o księdzu Stanisławie Brzósce- wystawiony przez działające w gimnazjum koło teatralne, którego opiekunkami są: mgr D. Galej i mgr D. Stanilewicz - sprawił, że postać bohaterskiego kapłana na długo zapadnie wszystkim w pamięć. Wspaniałe, mądre słowa padające "ze sceny", cudowna muzyka, gra świateł, przejmujący mazur w wykonaniu uczniów przygotowanych przez panią M. Osmulską, a wszystko to na tle urzekającej scenografii przygotowanej przez panie : mgr J. Jakubczyk i mgr M. Klimek - Chajrewicz.
              Ten wieczór naprawdę dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć. I jak powiedział pan prezydent W.Godlewski na zakończenie uroczystości : " Nie musimy niepokoić się o losy naszej ojczyzny, gdy patrzymy na tę wspaniałą młodzież".