Biała Podlaska Czasu Niepodległości

16 listopada w Muzeum Południowego Podlasia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego „Biała Podlaska Czasu Niepodległości”. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta  Biała Podlaska.  Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a jego celem było uczenie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.  Nasi uczniowie zajęli następujące lokaty:

W kategorii: szkoła podstawowa kl. I- IV

II miejsce – Dominika Saczuk, Szkoła Podstawowa Nr 1 Biała Podlaska, opiekun Pani Iwona Kulpa

W kategorii gimnazjum

I miejsce – Daria Kulpa, Publiczne Gimnazjum Nr 3 Biała Podlaska, opiekun Pani Edyta Borkowska

II miejsce – Marta Chrząszcz, Publiczne Gimnazjum Nr 3 Biała Podlaska, opiekun Pani Iwona Kulpa

III miejsce – Oliwia Kowaluk, Publiczne Gimnazjum Nr 3 Biała Podlaska, opiekun Pani Iwona Kulpa

Oprócz nagród rzeczowych nasi uczniowie pojadą na wycieczką do Warszawy „Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego”

Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów !!!