foto1

1

foto1

2

foto1

3

foto1

4

foto1

5Nasza szkoła

.

.

Bialska Liga Polonistyczna

..

Sprawdź

Plan Lekcji 2018/2019

.

Sprawdź

Zastępstwa

sprawdź

Akademia o Niepodległej
        W piątek uczestniczyliśmy w wyjątkowo ważnej i bardzo ciekawej lekcji historii, jaką była akademia przygotowana przez panie I. Kulpę i M. Kozakiewicz z okazji Święta Niepodległości. Słuchając wierszy oraz piosenek, tak naprawdę poznawaliśmy kolejne etapy walki o niepodległość naszej ojczyzny, walki, która zakończyła się dopiero w 1989 roku.  Chyba wszystkich obecnych szczególnie poruszył wykorzystany w programie akademii film IPN-u  "Niezwyciężeni", który stał się  wielkim  hitem  na  całym  świecie,  ponieważ  we  wspaniały sposób pokazuje naszą tragiczną i bohaterską  przeszłość, a jednocześnie budzi patriotyzm i dumę. Bo jak nie czuć dumy i miłości ojczyzny,  gdy  słyszy  się  słowa  legendarnego  dowódcy  Dywizjonu 303: "Bo my  nie błagamy o wolność, my o nią walczymy"?    GALERIA

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2018 gimnazjum.platerka.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.